Telefon
WhatsApp
Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri ile; personel devam kontrolüziyaretçi ve araç giriş çıkışlarınıbelirli alanlara giriş çıkış izinleri gibi durumları kontrol etmemiz mümkündür. Geçiş kontrol sistemlerinin kullanım amacı kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak ve bu giriş çıkışlarla ilgili verileri raporlamaktır. İstenildiği takdirde kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir.

Genelde geçiş kontrol noktasıturnikelerkapılarasansörlerotoparklar ya da girişin sınırlandırıldığı(sistem odası vb.) yerlerdir. Bunların dışında; dolap ve çekmece gibi özel alanlara da uygulanabilmektedir. Geçiş kontrol sistemlerikartla ya da şifre ile erişim gibi kolay bir yapıya sahip olabileceği gibi, daha gelişmiş algoritmalara sahip biyometrik geçiş yapılarında da olabilirler.

Geçiş kontrol sistemleri ile firmalarda personel devam takibi de yapılabilmektedir. Personellerin hangi günlerde, hangi saatlerde geldiğini ve gittiğini takip ederek; maaş kesintisi ya da mesai ücretihesaplanmasında da kullanılmaktadır.

Geçiş kontrol sistemlerinde en önemli unsurlar; geçiş kolaylığıhızraporlama ve problemsiz çalışan bir sistemdir. Geçiş kontrol sistem tercihi ihtiyaca göre belirlenmelidir. Şirketin fiziksel yapısı, giriş çıkış yapacak olan insan ve araç sayısı göz önünde bulundurulmalıdır.

Geçiş kontrol sistemleri yazılım aracılığıyla; CCTVyangın algılama ve ihbar sistemleri gibi sistemlerle de entegre çalışabilmektedir.

Geçiş Kontrol Sistem Bileşenleri

Geçiş kontrol sistemlerikontrol girdilerikontrol çıktıları ve kontrol yazılımları olarak üç ana işlemden meydana gelmektedir. Geçiş kontrol sistem bileşenleri en basit haliyle; kart ya da parmak izli okuyucularile turnikeler ve geçiş kontrol yazılımıdır. Bu şekilde; kartlıturnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemi yapılabilir.

Geçiş Kontrol Girdileri

  • Basit Kart Okuyucular
  • İleri Kart ve Biyometrik Okuyucular
  • Çıkış Talebi Cihazları
  • Kapı Teması / Kapanma Sensörleri

Geçiş Kontrol Çıktıları

  • Elektronik Kapı Mandalı
  • Manyetik Kilit (Mag-Lock)
  • LED, Sinyal, Alarm, DVR, NVR vb.

Geçiş Kontrol Yazılımları

Geçiş kontrol sistemlerinde yazılımlar en karmaşık olan alandır. Bazı kontrol yazılımları web üzerindenücretsiz olarak, bazıları da bilgisayar üzerinden lisanslı olarak kullanılabilmektedir. Giriş çıkış alanlarısaatleri, kimlerin erişip erişemeyeceği gibi bir çok ayar bu yazılımlar üzerinden yapılmaktadır. Bu yazılımlar ise şirketin ölçeğine ve sistemin gerekliliğine göre şekillenmektedirler.

TEKLİF FORMU